A hétvégén jászozás közben fogtam ezt a halat. Inkább balinnak néz ki, de nem merem biztosan kijelenteni. Lehet hogy egy balin-jász hibrid? Köszönettel: O. A.

  A hal teste megnyúlt, szája nagy, háta nem túl magas, farokalatti úszójának első sugara igen hosszú, szegélye erősen homorú, farokúszója mélyen bemetszett, ezek a balin ismertetőjegyei. Az alsó állkapcsáról viszont hiányzik a kampós végződés, szája csúcsba nyíló, a nyakszirtnél nem törik meg a hát vonala, ezek a jászkeszeg jellemzői. A hal összességében jobban hasonlít egy balinhoz, így a képen feltehetően egy ikrás balin és egy tejes jászkeszeg összeívásából származó balin-jász (Leuciscus aspius x Leuciscus idus) látható.